Kara śmierci za aborcję. Polityk złożył projekt ustawy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
aborcja

Aborcja główną przyczyną śmierci na świecie w 2021 roku / Fot. Youtube//MediaNarodoweInfo

– Nadszedł moment, w którym Republikanie muszą jasno powiedzieć, że uważamy aborcję za morderstwo – uznał członek teksańskiej Izby Reprezentantów Bryan Slaton. Złożył w tej sprawie projekt ustawy. Wedle niego dokonanie aborcji byłoby traktowane jako forma napaści lub morderstwa. W Teksasie te czyny zagrożone są karą śmierci.

  • Republikański polityk złożył projekt ustawy, wedle którego aborcja byłaby traktowana jako napaść lub morderstwo i groziłaby za nią kara śmierci.
  • Jego zdaniem projekt „zakończy dyskryminującą praktykę zabijania niewinnych dzieci” i „zagwarantuje ochronę prawną wszystkim Teksańczykom, bez względu na wiek”.
  • Złożony przez polityka projekt zobowiązuje prokuratora stanowego do egzekwowania przepisów „bez względu na inne ustawy, regulacje, traktaty i decyzje sądu”.
  • Zobacz także: Powszechna antykoncepcja, „edukacja seksualna” i tabletki „dzień po”. Biją rekord ilości aborcji

– Dzisiaj złożyłem (projekt ustawy – red.) HB 3326, by zakazać aborcji w Teksasie – przekazał polityk na Twitterze. Jego zdaniem projekt „zakończy dyskryminującą praktykę zabijania niewinnych dzieci” i „zagwarantuje ochronę prawną wszystkim Teksańczykom, bez względu na wiek”. W wydanym oświadczeniu Slaton dodał, że wszyscy Republikanie „muszą jasno powiedzieć, że traktują aborcję jak morderstwo”. – Nienarodzone dzieci umierają częściej niż pacjenci chorzy na COVID, ale nikt w Teksasie nie bierze tego na poważnie – podkreślił.

Złożony przez polityka projekt zobowiązuje prokuratora stanowego do egzekwowania przepisów „bez względu na inne ustawy, regulacje, traktaty i decyzje sądu”. Inicjatywa spotkała się z krytyką przedstawicieli Demokratów. – Prawo wyboru jest prawem każdego człowieka. Kropka – napisano na oficjalnym twitterowym profilu teksańskich Demokratów.

polsatnews.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

POLECAMY