Ile medali zdobyli już Polacy w 2022 roku? Liczba może zaskakiwać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przeważnie, od tego jak w Igrzyskach Olimpijskich wypadamy zależy to, jaki tworzy się w nas kibicach obraz siły naszego sportu. To jednak błędny pogląd. O tym jak silni jesteśmy w sporcie nie powinny decydować przekazy medialne z największych i najbardziej popularnych imprez sportowych. O tym jak silni jesteśmy w sporcie powinny decydować wyniki takie, jak naprawdę osiągamy nie tylko w sportach medialnych czy olimpijskich, ale również w tych mniej znanych nieolimpijskich. A takich sukcesów mamy już w 2022 roku już dosyć sporo.

Zobacz także: Tomasz Grodzki zostanie odwołany? “Staje się coraz większym obciążeniem dla Platformy”

W imprezach najwyższej rangi światowej, czyli w zawodach sportowych, gdzie startuje czołówka najlepszych sportowców na świecie, podobnie jak na Igrzyskach Olimpijskich, nasi reprezentanci zdobyli już 52 medale! Przede wszystkim dzięki naszym specjalistom od pływania lodowego (zimowego), którzy na mistrzostwach świata rozegranych w naszym kraju w Głogowie wywalczyli aż 31 krążków. Sporo zawdzięczamy również innym sportom zimowym, jak żeglarstwo lodowe, gdzie w tych najważniejszych imprezach w tym sporcie zdobyliśmy aż 5 medali oraz łyżwiarstwu szybkiemu, gdzie zdobyliśmy również 5 miejsc na podium, a także psim zaprzęgom, gdzie z mistrzostw świata przywieźliśmy 4 krążki.

Nasi lekkoatleci zdobyli dotychczas 3 medale, natomiast nasi tenisiści za sprawą głównie Igi Świątek, specjaliści sportów motorowych, za sprawa quadowca Kamila Wiśniewskiego i reprezentanci short tracku za sprawa Natalii Maliszewskiej zdobyli po jednym trzecim miejscu. Czekamy na kolejne sukcesy sportowe naszych reprezentantów we wszystkich sportach medialnych i mniej znanych, z których również powinniśmy być dumni, ponieważ wszystkie najważniejsze sukces we wszystkich dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich tworzą prawdziwy obraz siły naszego sportu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

POLECAMY