Lisicki: Diabelska inteligencja przewyższa ludzką

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Walka z antykatolickimi kłamstwami

Współcześnie, w sytuacji zalewu antykatolickich kłamstw, głoszonych przez lewice, pseudo liberałów, czy pseudo katolików, istnieje ogromna potrzeba apologetyki katolickiej. Za obronę Kościoła musieli się wziąć ludzie świeccy. Jednym z nich jest redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. Nie będę ukrywał, że jestem pełen podziwu dla ogromnego nakładu pracy, jaki widać w jego wielu apologetycznych książkach.

Należy czytać prace Pawła Lisickiego

Jedną z najnowszych prac Pawła Lisickiego jest (wydany nakładem wydawnictwa Fronda – firmy innej niż portal o tej samej nazwie) „System diabła. Blog z piekła rodem”. Praca ukazująca metody pracy szatana, napisana w formie (niezbyt mi pasującej) niezwykle podobne do klasycznej pracy autora opowieści z Narnii Clive Staples Lewis „Listy starego diabła do młodego”.

Paweł Lisicki był w PRL na Uniwersytecie Warszawskim (gdzie studiował prawo) działaczem nielegalnego patriotycznego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Po transformacji ustrojowej publikował w „Życiu Warszawy”, „Znaku”, „Rzeczpospolitej”, kierował „Uważam Rze”, jest wydawcą i naczelnym „Do Rzeczy”. Swoimi książkami wkurzył pseudokatolickich postsoborowców.

Diabeł przewyższa nas inteligencją

W wywiadzie promującym książkę „System diabła. Blog z piekła rodem”, jaki można znaleźć na stronie „stacja7.pl, Paweł Lisicki stwierdził, że „jak wynika z lektury Pisma Świętego i późniejszych rozważań nauczycieli Kościoła, diabeł był pierwotnie jednym z najdoskonalszych aniołów. […] Można śmiało powiedzieć, że diabelska inteligencja przewyższa ludzką”.

Zdaniem Pawła Lisickiego dla szatana „anonimowość to klucz do zwycięstwa mocy ciemności. Dla współczesnych ludzi zło to struktura, symbol, układ społeczny. Tym samym zapomina się o środkach, do których w walce z szatanem odwoływał się Kościół. Tak samo nie próbuje się analizować zdarzeń historycznych i ziemskich jako przejawów świadomego działania mocy wyższych, także diabelskich. A przecież Nowy Testament wyraźnie pokazuje jak ważnym elementem misji Jezusa była walka z diabłami. Wypędzanie demonów było najbardziej wyrazistym znakiem nadejścia Królestwa Bożego”.

Toksyczne idee dziełem diabła

Opisując tworzenie przez demony toksycznych społecznie idei, Paweł Lisicki stwierdził, że „fałszywe idee przypominają faktycznie wirusy, które szerzą duchową chorobę. Staram się pokazać, jak one krążą, jak się rozwijają, jakie są ich konsekwencje”.

Według Pawła Lisickiego „diabeł chce, i to jest cel główny, zniszczyć ludzkość. Drugim, ubocznym, jest zdobycie jak najwięcej dusz i zapełnienie piekła”. W opinii autora wydanej przez wydawnictwo Fronda pracy „diabeł działa sprytnie: pod maską dobra wprowadza w życie idee, które prowadzą do katastrofy. […] chce całkowicie zanegować wartość życia. Nie może tego zrobić otwarcie, bo taki pomysł zostałby odrzucony. Dlatego posuwa się krok po kroku. Aborcja to tylko jeden przykład. W imię godności życia w połowie lat 60. XX wieku kolejne państwa zezwoliły na aborcję jako na mniejsze zło pod ściśle określonymi warunkami. Teraz „mniejsze zło” przemieniło się w „podstawowe prawo człowieka”, tzw. prawo reprodukcyjne i powoli staje się znakiem godności kobiety. Opisuję to dokładnie w książce”.

Recenzentka książki „System diabła. Blog z piekła rodem” Barbara Garczyńska w swojej recenzji książki opublikowanej na stronie „Granice pl.” wskazała, że książka Pawła Lisickiego „wstrząsająco dokładnie opisujące problemy współczesnego świata” w „krótszych i dłuższych wpisów blogowych [rzekomo autorstwa diabła] o działaniach Diabła i jego wysłanników w różnych częściach świata”.

Zdaniem recenzentki w wydanej przez wydawnictwo Fronda pracy „nietypowa narracja wciąga, a jednocześnie uświadamia. Zmusza do refleksji i przemyślenia jeszcze raz zasłyszanych haseł – wygłaszanych przez osoby z jednej i drugiej strony barykady. Nie pozostawia człowieka obojętnym na zmiany zachodzące w nas i wokół nas”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

POLECAMY