Papież przyczyną kryzysu w Kościele?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Książka ukazuje poruszenie i niepokój wywołany obecnymi zagrożeniami, z jakimi musi zmagać się Kościół katolicki. Nie ma raczej najmniejszej wątpliwości, że bywali w Kościele ludzie na pozór bardzo pobożni i osobiście święci, którzy narażali się czasami na potępienie za herezje. Co, jeśli heretykiem staje się jednak Głowa Kościoła katolickiego?

Zobacz także: Robert Winnicki reaguje na słowa o “sługach Ukraińców”: Niedopuszczalne i skandaliczne

Pozycja stanowi zbiór najpoważniejszych i najbardziej naukowych dokumentów odnoszących się do problemów, które towarzyszą nam od czasów publikacji Amoris Laetitia, a tym samym potwierdza słuszność stwierdzania, jakoby Papież Franciszek był jedną z głównych przyczyn trwającego kryzysu Kościoła.

Publikacja składa się ze zbioru pism wysyłanych do Papieża od zaniepokojonych wiernych. Zawarto w niej sześć dokumentów, m.in. pytania czterech kardynałów (Waltera Brandmüllera, Raymonda L. Burke’a, Carla Caffarry i Joachima Meisnera), tzw. Dubia, w których autorzy pragną rozwiania wątpliwości na temat spójności papieskiego dokumentu z nauczaniem Kościoła.

Wszelkie artykuły zapisane przez wskazaną grupę katolickich intelektualistów służyły powstrzymaniu heretycznych ataków, które były w nich demaskowane. Niestety żaden z dokumentów nie osiągnął zamierzonego celu – papież nie wyparł się ani swoich słów, ani czynów, nie okazał skruchy za występki. Zebrane w książce publikacje nie przeszły jednak bez echa. Stanowią one przejaw ogromnej odwagi i wiary piszących, którzy udokumentowali herezje Papieża Franciszka. Wszystkie zapisy zostały zgromadzone w jednym miejscu – książce, która stanowić będzie przestrogę dla kolejnych pokoleń katolików. Nie można pozwolić, aby w przyszłości zapomniano o ówczesnym wiarołomstwie i odchodzenia od prawdziwych dogmatów, a tym bardziej należy przeciwdziałać ślepemu akceptowaniu kolejnych zmian odbiegających od pierwotnych założeń Kościoła. To właśnie główne założenia omawianej pozycji. Już teraz można ją znaleźć w sklepie Wydawnictwa 3DOM.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

POLECAMY