Sądowi nic do Biblii. Fińska polityk Päivi Räsänen uniewinniona!

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zobacz także: Rosja się nawróci? Ks. Czapla: „Musimy wynagradzać w pierwsze soboty miesiąca” [NASZ WYWIAD]

Sąd w Helsinkach opublikował wyrok i uniewinnił Päivi Räsänen i biskupa Juhana Pohjola od wszystkich zarzutów. Orzeczenie sądu było jednogłośne – wszyscy trzej sędziowie głosowali na jej korzyść – to dobry i pozytywny znak.

“Jestem wdzięczna Bogu i wszystkim, którzy mnie wspierali. (…) Ani przez chwilę nie sądziłam, że popełniłam przestępstwo. (…) Wdzięczna za to, że miałam okazję stanąć w obronie wolności słowa, tak ważnego prawa w demokracji. Cieszę się, że sąd również to uznał i mam nadzieję, że inni nie będą musieli przechodzić przez to samo.

W kraju, który zajmuje tak wysoką pozycję w rankingu wolności osobistych, skandalem jest, że w ogóle postawiono jej zarzuty karne. Jak wiemy, proces był długi i pochłonął wiele czasu i środków. Dla Paivi to “wielka radość móc mówić o Ewangelii i zadośćuczynieniu Jezusa podczas tych lat procesu”. Przypomnijmy, że pierwotnym celem jej krytyki był jej własny Kościół – zakwestionowała przynależność Kościoła luterańskiego do parady LGBT.

Decyzja sądu ma konsekwencje dla wszystkich – w sądzie odwołałam się do Konstytucji Finlandii oraz do międzynarodowych konwencji dotyczących wolności słowa. Prokurator wygłosił wiele nieprawdziwych opinii na temat Paivi i jej działań. “Bardzo się cieszę, że sąd zauważył to i brak dowodów przedstawionych przez prokuratora”. Prokurator działał “niezgodnie” z zasadami praworządności – krytyka jest normalnym i naturalnym elementem życia społecznego.

PROKURATOR PRAWDOPODOBNIE BĘDZIE SIĘ ODWOŁYWAŁ

Mają 7 dni, żeby to zrobić. Paivi jest gotowa, żeby pójść na całość w obronie wolności słowa.

Biskup Pohjola – “Zasada państwa prawa została zachowana!”.

Naszym obowiązkiem i powołaniem jest nauczanie tego, czego nauczył nas Chrystus – a część tego elementu chrześcijańskiego nauczania koncentruje się wokół tematu etyki seksualnej. Bitwa została wygrana – ale wojna najprawdopodobniej będzie trwała nadal! Zmartwychwstały Pan JC zawsze zwyciężał!

Adwokat – “Rządzenie podtrzymuje prawo w szerszym zakresie”.

Istnieje ciągłe zagrożenie dla nas wszystkich, wynikające z przepisów dotyczących mowy nienawiści.

28-stronicowe orzeczenie Sądu Okręgowego, najważniejsze cytaty:

“Sąd uważa, że celem Paivi Räsänen nie było obrażanie, lecz obrona koncepcji małżeństwa zgodnie z jej przekonaniami religijnymi”.

“Nie jest rolą sądu interpretowanie pojęć biblijnych!”.

“Sąd rozpoznaje kontekst – kontekst debaty – Paivi Räsänen odpowiedziała na zadane pytania i uzasadniła swoje opinie w ramach debaty. Musi istnieć nadrzędna racja społeczna dla wolności słowa”.

Ubolewam nad faktem, że sprawa w ogóle trafiła do sądu. To nigdy nie powinno mieć miejsca. Ubolewam nad tym, że oskarżyciel publiczny angażował się w krytykę Biblii i zadawał pytania teologiczne. Dopóki takie sprawy będą się toczyć, nigdy nie będziemy mogli powiedzieć, że wolność wypowiedzi odniósł zwycięstwo. Niemniej jednak cieszymy się z tego orzeczenia! Orzeczenie to jest niezwykle pomocne w przypadku podobnych spraw w przyszłości. Państwo musi zrekompensować pozwanemu poniesione przez nich koszty sądowe. Ok. EUR 60,000 (ale nie potwierdzam), Decyzja jest zwycięstwem korzystnym dla wszystkich – także dla wolności słowa innych obozów! Każdy, kto lubi, ceni i chce żyć w wolnym i demokratycznym społeczeństwie.

CitizenGO wiernie wspierało fińską polityk w walce o prawa, aby uzyskać więcej informacji na temat ich kampanii w Polsce oraz na całym świecie, odwiedź CitizenGO.org !

Sebastian Lukomski, CitizenGO

One thought on “Sądowi nic do Biblii. Fińska polityk Päivi Räsänen uniewinniona!

  • W czasach kłamstwa sukcesem jest zwycięstwo prawdy. Taki świat musi upaść bo stoi na głowie. Świat musi wrócić do równowagi i harmonii. My wszyscy ludzie musimy tego chcieć i tego dokonać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>