Grzegorz Braun komentuje atak na Korwin-Mikkego: „To akt przestępstwa, które powinno być ścigane z urzędu”

Dodano   0  
  Loading

To akt przestępstwa, które powinno być ścigane z urzędu. Zaatakowany został poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – tak, w wywiadzie w Mediach Narodowych odniósł się do sprawy poseł Grzegorz Braun.

Według posła Konfederacji, nie doszło do pojedynczego ataku, lecz szeregu aktów agresji w stosunku do Pana Janusza Korwin-Mikkego, na które policja nie reagowała. Pan Braun skomentował także zachowanie stróżów prawa w ostatnim czasie: „Zachowanie policji jest nieadekwatne, bo niesymetryczne. Zobaczmy, jak policja zareagowała na ludzi, którzy przyszli obserwować proces doktora Czerniaka, rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi karano wtedy mandatami. Tutaj nie było takiej reakcji”. Poseł Braun uważa, że istnieje ciche przyzwolenie na atakowanie posłów i zwolenników Konfederacji. W rozmowie red. Cwikła przywołał historię, ze spoliczkowaniem Michała Boniego, która w przeciwieństwie do ataku na posła Konfederacji wywołała spore oburzenie, wśród strażników demokracji i kultury politycznej. Jednak jak przekonuje Grzegorz Braun, obie sytuacje nie są analogiczne, ponieważ wymierzenie policzka, było sprawą honorową, a jak celnie zauważył red. Cwikła, pojedynek toczył się w jednej kategorii wagowej i wiekowej, czego nie można powiedzieć o niedawnych wydarzeniach na Wiejskiej.

Materializacja ministra finansów

Podczas rozmowy poseł Braun odniósł się do ostatniego wystąpienia w sejmie ministra finansów:

„Pytanie brzmi co się szykuje. Pan minister Kościński był obecny drugi raz na Sali sejmu. Cóż takiego ważnego było w tej ustawie, której procedowanie minister doglądał osobiście”.

Grzegorz Braun

Jak możemy dowiedzieć się od Pana Brauna, ustawa jest implementacją dyrektyw unijnych, dotyczącą zmian w finansach publicznych. Cytujący fragmenty biurokratycznego dzieła sztuki, Grzegorz Braun uświadamia nam, że jest ono niezrozumiałym dla nikogo bełkotem. Z dobroci serca, nie będę Państwu cytować fragmentów ustawy, ponieważ dobre samopoczucie to podstawa. Jednak jak słusznie zauważył poseł Konfederacji, ustawa ma zastosowanie w sytuacjach nadzwyczajnych, zatem według niego ustawa służy do tego: „Żeby mimo tego rozwijania bujnej twórczości wydatkowej i obiecywania, trudnych w praktyce do wykorzystania programów pomocowych. Żeby się dalej wszystko zgadzało w rachunkowości eurokołchozowej”. W wywiadzie Grzegorz Braun odniósł się także do ostatnio głośnych filmach o pedofilii. Poruszył również wątek prawicowej maski PiSu, pod którą widz siedzący w pierwszym rzędzie rozpozna aktora. Zachęcam do obejrzenia całości wywiadu na kanale Media Narodowe, na platformie YouTube.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY