Polska kupi szczepionki wycofane w Danii?

Dodano   0  
  Loading
Szczepionki na koronawirusa.

/ Fot. Pixabay

Premier Mateusz Morawiecki napisał list do premier Danii. Zaoferował chęć zakupu przez Polskę szczepionki Johnson and Johnson, która spotkała się z negatywną rekomendacją duńskiego instytutu zdrowia. Poinformował o tym portal polsatnews.pl.

– „W ostatnich dniach odnotowałem informację, że Dania zdecydowała się wycofać wprowadzenie szczepionki Johnson&Johnson do obrotu na rodzimy rynku. Gdyby Dania zdecydowała się na odsprzedaż części swoich zapasów, Polska jest gotowa odkupić te szczepionki. Dla Polski i Polaków byłoby to coś więcej niż wzajemnie korzystna transakcja. Oznaczałoby to gest solidarności wzmacniającej nasze partnerstwo” – czytamy w liście Premiera Mateusza Morawieckiego do Mette Frederiksen premier Królestwa Danii.

Dania nie chce szczepionki Johnson and Johnson

Duński instytut zdrowia Sundhedsstyrelsen ogłosił, że przestaje podawać szczepionkę J&J. Wcześniej wycofał się ze szczepień preparatem AstraZeneca. Powodem jest zakrzepica i niski poziom płytek krwi po jej zastosowaniu. Powikłania zauważyła również Europejska Agencja Leków, która postanowiła, że zostaną one odnotowane w ulotkach preparatu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY